Logowanie

Miedź towarzyszy nam od tysiącleci. Wytwarzano z niej biżuterię, z jej stopów z innymi metalami wyrabiano broń i przedmioty codziennego użytku. Ma istotny wpływ na nasz organizm. Ja nie rozstaję się z moim miedzianym kolczykiem i kryształami owiniętymi miedzią.
Poniżej kilka cytatów z artykułu p.Katarzyny Prześnickiej:

"Przeciwbakteryjne właściwości miedzi są silniejsze niż srebra. Mało tego – również na powierzchniach sąsiadujących z miedzią znajduje się mniej bakterii.(...)

Kiedy porównano miedź i srebro, wyszło na jaw, że swoje niezrównane, jak się dotąd wydawało, właściwości bakteriobójcze srebro wykazuje tylko przy podwyższonej wilgotności powietrza, a miedź – zawsze, niezależnie od warunków. Dotyczy to również jej stopów. (...)

Czysta miedź, dość trudno przyswajalna z żywności, doskonale wchłania się do organizmu w postaci soli poprzez skórę. Dlatego korzystne okazuje się noszenie, przynajmniej przez kilka godzin tygodniowo, miedzianej biżuterii. Osoby, które robią to systematycznie, często zauważają ponadto ustąpienie dolegliwości bólowych i zwiększenie ruchomości kończyny, na której noszą miedzianą bransoletę, a także poprawę snu."

Biżuteria miedziana